7 3333 5555

PL | EN | DE

Diagnostyka dermatologiczna

1. Testy płatkowe - diagnostyka wyprysku

Wyprysk dla pacjentów to często olbrzymi dyskomfort w życiu codziennym. Pękające, sączące rany na dłoniach, ból lub świąd okolic zajętych chorobą to najczęstszy widoczny obraz zmian skórnych, którego podstawą może być wyprysk. Diagnostyka tych zmian daje szansę na wyeliminowanie czynnika sprawczego - a przez to bardziej normalne życie dla osób dotkniętych tą chorobą.

Proponuję Państwu diagnostykę wyprysku z użyciem najbardziej prawdopodobnych substancji sprawczych dla tego schorzenia przy wykorzystaniu standaryzowanych testów.

2.   Dermatoskopia

Badanie diagnostyczne do oceny barwnikowych zmian skórnych wykonywanie przy pomocy profesjonalnego urządzenia (dermatoskopu). Badanie pozwala na szybszą diagnostykę lub wykluczenie czerniaka i innych nowotworów skórnych. Trafność rozpoznań przy użyciu dermatoskopu wzrasta nawet o 30% - pozwala to na szybsze leczenie, a często na uratowanie życia Pacjenta. W razie potrzeby obraz dermatoskopowy jest utrwalany w formie cyfrowej.

W razie znalezienia podejrzanego znamienia Pacjent jest kierowany do jego usunięcia.

Wcześnie zdiagnozowany czerniak jest prawie całkowicie wyleczalny!

3. Biopsja

Jeśli zmiana skórna klinicznie budzi jakiekolwiek wątpliwości, wymaga szerszej diagnostyki. Wówczas wskazana jest biopsja czyli pobranie sztancą dermatologiczną (o średnicy od 2-4mm) fragmentu tkanki, który zostaje przekazany do badania histopatologicznego. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, trwa około 5 minut. Czas oczekiwania na wynik badania od 7 do 21 dni.

Tak precyzyjna diagnostyka ułatwia dobór metody leczenia i dalszego postępowania, tak aby efekt terapeutyczny był dla pacjenta jak najbardziej korzystny i bezpieczny.Zaufali nam
Socialmedia

© 2014 ESDERM.PL
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: : Web-Profit