7 3333 5555

PL | EN | DE

Zabiegi z hydroksyapatytem wapnia (CaHA)

CaHA – co to jest?

CaHA (hydroksyapatyt wapnia) - materiał biologiczny stosowany od ponad 20 lat w dermatologii estetycznej, medycynie estetycznej, chirurgii ortopedycznej, neurochirurgii, stomatologii, otolaryngologii i okulistyce. Hydroksyapatyt wapnia ma unikalny i opatentowany skład, identyczny z tym jaki występuje w ludzkich kościach i zębach.

Hydroksyapatyt wapnia jest wypełniaczem objętości przeznaczonym do wstrzykiwania. Jego celem jest osiągnięcie nowego standardu w korekcji głębokich zmarszczek i fałd takich jak bruzdy nosowo–wargowe, wgłębienia w okolicach skroni, zagłębienie podbródka. Jest także idealnym wypełniaczem do przywrócenia młodzieńczych konturów twarzy i jest często używany do korekcji policzków i okolicy przedżuchwowej. Jest używany również do regeneracji grzbietowej powierzchni ręki.

Hydroksyapatyt wapnia jest zatwierdzony również wypełniacz objętości do korekcji ubytków u pacjentów powstałych na skutek lipoatrofii.

Na jakim preparacie obecnie pracuję?

Po wielu doświadczeniach zawodowych związanych z pracą z różnymi preparatami zawierających hydroksyapatyt wapnia zdecydowałem się na RADIESSE™.

Czym kierowałem się przy wyborze najlepszego preparatu dla Państwa?

Wybór padł na RADIESSE™, gdyż:

  • jest zarejestrowany w Europie (CE) i USA (FDA). W Europie posiada certyfikat CE, który dopuszcza produkt do zabiegów uzupełnienia ubytków tkanek miękkich. Preparat wypełnia i nadaje objętości ubytkom, co przywraca naturalny wygląd. W Stanach Zjednoczonych RADIESSE™ jest zatwierdzony przez FDA do korekcji głębokich zmarszczek o różnym umiejscowieniu oraz fałd wokół nosa i ust.
  • jest wypełniaczem przeznaczonym do wstrzykiwania, składa się z mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia oraz żelu celulozowego, zawierającego wodę i glicerynę. RADIESSE™ wypełniacz objętości składa się w przybliżeniu z 30% CaHA i 70% żelu celulozowego.
  • jest produktem unikatowym i opatentowanym. Idealna redukcja zmarszczek jest osiągana poprzez uzupełnienie objętości skóry. RADIESSE™ wypełniacz natychmiast nadaje skórze objętości i redukuje oznaki starzenia się skóry, ponieważ składa się z mikrocząsteczek wapnia i specjalnej matrycy żelowej. Działanie preparatu jest wyjątkowe, ponieważ tworzy rusztowanie pod skórą, odbudowuje strukturę i stymuluje produkcję naturalnego kolagenu. Proces ten trwa przez kilka miesięcy. Zostało udowodnione klinicznie, że efekt kuracji RADIESSE™ utrzymuje się przez rok, a u części pacjentów ponad rok.

Jak przygotować się do zabiegu?

Nie jest potrzebne specjalne przygotowanie – wszystkie informacje zostaną przekazane przy zbieraniu wywiadu lekarskiego

Uwaga!

Jeżeli przyjmujesz leki, nawet te bez recepty, poinformuj o tym lekarza przed zabiegiem. Jeżeli przyjmujesz antykoagulanty oraz środki przeciwbólowe, w tym również aspirynę, może pojawić się zasinienie.

Czy kuracja preparatem ma efekty uboczne?

Wstrzyknięcie może wywołać reakcję: może pojawić się lekkie opuchnięcie, ból, swędzenie, zasinienie lub przebarwienie oraz wrażliwość na ból. Objawy zanikają zazwyczaj po kilku dniach.

Czy istnieją przeciwwskazania do korzystania z sauny czy z solarium po zabiegu RADIESSE™?

Preparat jest stabilny w wysokich temperaturach, aefekty są stałe nawet u pacjentów korzystających z sauny, solarium. Ta cecha wyróżnia RADIESSE™ spośród innych dostępnych preparatów w Polsce.

Jak długo utrzymuje się efekt po wykonaniu zabiegu?

Długość efektu uwarunkowana jest osobniczo.

Wpływ na to mają m.in.:

  • wiek Pacjenta,
  • rodzaj skóry,
  • styl życia i gospodarki metabolicznej,
  • obszar który poddajemy kuracji.

U większości Pacjentów efekt kuracji utrzymuje się przez ponad rok.

     

Przed zabiegiem                                                                             Po zabiegu

Czy RADIESSE™ można łączyć z innymi produktami?

Nie zaleca się wstrzykiwania RADIESSE™, jeżeli wcześniej wstrzyknięto inny stały wypełniacz.Wypełniacz może być stosowany z zabiegami osocza bogatopłytkowego, toksyny botulinowej czy kwasu hialuronowego.

Czy RADIESSE™ można wyczuć pod skórą?

Prawdopodobnie przez krótki czas po wstrzyknięciu będzie on wyczuwalny. Z czasem całkowicie się wchłonie.

Czy przed zabiegiem wykonywany jest test alergiczny? W przypadku hydroksyapatytu wapnia nie ma konieczności stosowania testów alergicznych. Preparat nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego.

Opracowano na podstawie: www.radiesse.plZaufali nam
Socialmedia

© 2014 ESDERM.PL
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: : Web-Profit