7 3333 5555

PL | EN | DE

Zabiegi dermatochirurgiczne

Zabiegi chirurgiczne w dermatologii zabiegowej ograniczone są do skóry, jej przydatków (tj. włosów i paznokci) oraz do tkanek podskórnych (tj. tkanki tłuszczowej oraz podskórnych naczyń).

Zabiegi są wykonywane w znieczuleniu miejscowym.

Znieczulenie podawane jest w postaci zastrzyku w okolicę zmiany, która ma być usuwana. U osób szczególnie wrażliwych na ból skórę przed zastrzykiem można dodatkowo wcześniej znieczulić specjalistycznym kremem.

Procedura usunięcia zmian jest bezbolesna. Na skórze pozostawiane są szwy, które najczęściej są zdejmowane w po upływie od 7 do 14 dni od zabiegu. W wybranych przypadkach (gdy zabieg wykonywany jest na twarzy lub szyi) zamiast szwów możliwe jest użycie kleju chirurgicznego. Na powierzchni skóry po zabiegu nie widać szwów, nie trzeba nosić opatrunku, nie ma konieczności zdejmowania szwów po zabiegu. Skóra, którą zaopatrzono po przecięciu klejem wygląda jak posmarowana przezroczystym lakierem. Dermatochirurgiczne usuwanie zmian skórnych jest zabiegiem bezpiecznym pod warunkiem, że zabiegi wykonywane są przez lekarza specjalistę.

Usunięta zmiana jest kierowana na badanie histopatologiczne, co umożliwia potwierdzenie rozpoznania (rozpoznanie histopatologiczne).

Zabiegi dermatochirurgiczne szczególnie wskazane są w leczeniu:

  • chorób skóry i tkanki podskórnej,
  • zmian łagodnych (m.in. włókniaków, zmian i znamion barwnikowych, brodawek łojotokowych, kaszaków, tłuszczaków),
  • chorób nowotworowych skóry i tkanki podskórnej,
  • oraz w skojarzonym leczeniu blizn przerosłych i bliznowców (keloidów).


Zaufali nam
Socialmedia

© 2014 ESDERM.PL
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: : Web-Profit