7 3333 5555

PL | EN | DE

Skleroterapia

Skleroterapia to metoda leczenia polegająca na usuwaniu pajączków naczyniowych za pomocą nastrzykiwania drażniącymi lekami zmienionego chorobowo naczynka.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przygotowując się do zabiegu skleroterapii, należy wykonać badanie USG-Doppler, w celu oceny przez lekarza układu żylnego obu kończyn dolnych. Dodatkowo w okresie 2-3 tygodni poprzedzających planowany zabieg należy przyjmować tabletki zawierające w składzie kwas askorbowy i rutozyd (Cerutin/Rutinacea/Rutinoscorbinu) w dawce 4 - 6 tabletek na dobę. Przez kilka dni po zabiegu należy zadbać o zwiększoną ilość ruchu.

Jak wygląda zabieg skleroterapii?

Zabieg skleroterapii odbywa się w warunkach ambulatoryjnych i trwa od 15 do 30 minut. Do światła żyłki podaje się substancję drażniącą, która powoduje w efekcie jej zrośnięcie. W czasie jednej sesji podaje się zwykle do 3 ampułek preparatu.

Zabieg nie wymaga specjalnego znieczulenia. Nakłucia wykonywane cienką igłą są zwykle bardzo dobrze tolerowane. Skleroterapia wymaga najczęściej kilku zabiegów.

Obszar wykonania zabiegu obejmuje najczęściej jedną kończynę, zależnie od rozległości zmian - udo lub podudzie. Bezpośrednio po zabiegu wskazane jest założenie rajstop lub pończoch uciskowych. Pozwala to na lepsze zamknięcie światła naczynia. Po zabiegu zaleca się chodzenie przez okres 1-2 godzin. Bardzo wspomaga to na proces gojenia.

Kolejny zabieg można wykonać po minimum 3-4 tygodniach. Natomiast na drugiej kończynie zabieg można wykonywać już następnego dnia.

Liczba koniecznych zabiegów u danego pacjenta jest sprawą indywidualną i zwykle obejmuje 2 do 5 sesji. Uzyskane wyłączenia naczyń są trwałe i nie trzeba ich powtarzać.



Zaufali nam
Socialmedia

© 2014 ESDERM.PL
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: : Web-Profit