7 3333 5555

PL | EN | DE

Laserowe zamykanie naczynek

Nowoczesna technika pozwoliła na olbrzymi postęp medyczny, korzysta z tego również dermatologia estetyczna. Jeszcze 20 lat temu zabiegi laseroterapii oglądaliśmy w telewizji jako ciekawostki medyczne, dziś – to już codzienność, to technika dostępna na wyciągnięcie ręki.

Pomimo upowszechnienia urządzeń laserowych nadal grupa Pacjentów traktuje lasery z przymrużeniem oka. Czy słusznie? Myślę, że nie… bo nowoczesne lasery to wyrafinowane urządzenia, które w rękach wykwalifikowanego lekarza stanowią doskonałą broń w walce z niedoskonałościami skóry i tkanek podskórnych. Ciągły rozwój techniki laserowej pozwala minimalizować uszkodzenia „zdrowych” tkanek jednocześnie bezlitośnie rozprawiając się defektami skóry. Tak właśnie dzieje się np. z rozszerzonymi naczyniami – przyczyną m.in. rumienia czy „pajączków”.

Kilka impulsów laserowych pozwala definitywnie zakończyć długo narastający „naczyniowy problem”.

Jak udaje się osiągnąć taki efekt – rozwiązanie jest proste: lekarz naświetla miejsca z widocznymi zmianami naczyniowymi. Światło lasera jest pochłaniane przez czerwony barwnik krwi (hemoglobinę). Obecne w naczyniu czerwone krwinki kumulują na sobie energię lasera i pod wpływem ciepła wyparowują, a naczynko zamyka swoje światło. Dzięki temu naczynka zanikają i nie stwarzają już defektu estetycznego.

W dobrych urządzeniach laserowy dyskomfort towarzyszący zabiegowi jest prawie całkowicie zminimalizowany.

Pomimo tak doskonałych urządzeń dla bezpieczeństwa Pacjentów oraz dla uzyskania jak najlepszych efektów zabiegowych istnieją pewne obostrzenia, których należy przestrzegać. Do takich przeciwskazań należą:

  • •ciąża oraz okres karmienia piersią,
  • świeża opalenizna (miesiąc przed zabiegiem nie można się opalać),
  • zaburzenia krzepnięcia lub stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi,
  • przyjmowanie leków powodujących wzrost wrażliwości na światło,
  • stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych,
  • tendencja do powstawania bliznowców,
  • choroby, m.in..: łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, bielactwo, nowotwory, cukrzyca, padaczka,
  • inne zabiegi laserowe lub kosmetyczne przeprowadzone w okresie krótszym niż 4 tygodnie.

Po zabiegu laserowym mającym na celu usunięcie znamienia naczyniowego przez 7 do 14 dni może utrzymywać się zaczerwienienie skóry, niekiedy z zasinieniem. Po każdym kolejnym zabiegu znamię naczyniowe powinno stać się jaśniejsze.

Aby efekt końcowy był najlepszy zminimalizowano dawkę promieniowania laserowego – dzięki temu zmniejszono jeszcze bardziej ryzyko uszkodzenia okolicznych tkanek. Niestety wymusza to kilkukrotne powtórzenie zabiegu.

Ilość zabiegów zawsze ustalana jest indywidualnie przez lekarza i dopasowana do potrzeb i wielkości zmian naczyniowych. Odstęp pomiędzy zabiegami to 4-6 tygodni.

Po każdym zabiegu nie powinno się eksponować skóry na słońce minimum przez 4 tygodnie (najlepiej zabezpieczać skórę preparatem z filtrem o oznaczeniu SPF 50+)



Zaufali nam
Socialmedia

© 2014 ESDERM.PL
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: : Web-Profit