7 3333 5555

PL | EN | DE

Zabiegi z kwasem hialuronowym

Wypełnianie stosowane jest m.in. w celu usunięcia bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek okolicy oczu, międzybrwiowych, opadniętych kącików ust, modelowania owalu twarzy oraz korekty wielkości i kształtu ust.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to polisacharyd naturalnie występującym w ludzkim ciele, głównie w skórze, w różnorodnych stężeniach. Jedną z głównych jego cech jest wiązanie wody przez co utrzymuje on prawidłowe nawodnienie tkanek. Unikatowe właściwości tego kwasu powodują, że stanowi on jeden z głównych składników w produkcji ekskluzywnych farmaceutyków takich jak roztwory o właściwościach elastycznych stosowane w chirurgii oczu i elastyczne uzupełnienia użyteczne w leczeniu schorzeń ortopedycznych.

Cząsteczki kwasu hialuronowego zanikają w miarę upływu lat. Zabieg wypełnienia zmarszczek polega na udostępnieniu zastępczego źródła kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy wykorzystywany do wygładzania zmarszczek jest preparatem syntetycznym, co minimalizuje ryzyko wystąpienia objawów alergii.

Jaki jest przebieg zabiegu?

Przed zabiegiem (30-60 minut) miejsca zabiegu smarujemy kremem zawierającym środek znieczulający. Niektórzy Pacjenci (szczególnie przy korekcie ust) wymagają znieczulenia miejscowego.

Preparaty do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym mają postać krystalicznego i bardzo plastycznego oraz elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę dając jej bardzo naturalne efekty.

Kwas hialuronowy podawany jest bardzo cienkimi igłami, co zmniejsza doznania bólowe.

Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki lub modelując kontur ust.

Zabieg trwa zazwyczaj do 30 minut. Rezultat można obejrzeć natychmiast w lusterku.

Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia.

Okres utrzymywania się efektu początkowego zabiegu można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami. Większość pacjentów decyduje się na ten zabieg po upływie 6-12 miesięcy od pierwszego zabiegu wygładzania zmarszczek lub korekcji konturów twarzy. Natomiast powiększanie warg wymaga zwykle uzupełnienia po około 6 miesiącach.

Stosowane preparaty: Idea, Restylane.

Wszystkie produkty posiadają certyfikat jakości ISO oraz CE.

Jak długo utrzymują się efekty stosowania kwasu hialuronowego?

Średni okres utrzymywania się efektów stosowania wypełniaczy wynosi 9-12 miesięcy. Czasem okres ten może być dłuższy lub krótszy w zależności od:

 • wieku,
 • rodzaju skóry,
 • trybu życia (stres, palenie papierosów i wystawianie skóry na słońce i działanie promieni UV może skrócić czas działania)- wyboru produktu oraz miejsca wstrzyknięcia.


Jakie są zalety zabiegu?

Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne, dają natychmiastowe efekty. Po 9-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji na dwutlenek węgla i wodę i ulegają całkowitemu wchłonięciu. Po tym czasie zabieg można powtórzyć.

Używanie materiałów biowchłanialnych daje gwarancję, że po jakimś czasie efekt minie i nie spowoduje trwałej zmiany w wyglądzie twarzy - proces jest w stu procentach odwracalny w czasie.

Istotną zaletą podawania kwasu hialuronowego jest stymulacja procesu syntezy kolagenu w skórze właściwej - po całkowitym rozpuszczeniu się kwasu efekt wypełnienia będzie utrzymywał się jeszcze jakiś czas na skutek zwiększenia ilości własnej tkanki budulcowej skóry.

Jakie są przeciwwskazania?

 • ciąża, karmienie piersią,
 • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
 • aktywne stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy;

Ważne!

Odstęp czasowy między zabiegiem wypełniania zmarszczek, a innymi metodami odmładzania skóry (np. laseroterapią, peelingiem chemicznym, mikrodermabrazją) powinien wynosić minimum 3 tygodnie.

Jakie są możliwe objawy niepożądane?

 • zaczerwienienie, obrzęk, ból w miejscu wstrzyknięcia materiału (objawy te znikają zazwyczaj w przeciągu 72 godzin),
 • wynaczynienie krwi (siniaki) – mogą utrzymywać się około tygodnia, wówczas zalecane jest stosowanie preparatu Auriderm XO celem przyspieszenia wchłaniania zmiany,
 • świąd w przypadku skóry wrażliwej,
 • nadwrażliwość w miejscu korekcji,
 • sporadycznie obrzęk pod postacią zgrubienia utrzymującego się do kilku tygodni.


Zaufali nam
Socialmedia

© 2014 ESDERM.PL
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: : Web-Profit