7 3333 5555

PL | EN | DE

Modelowanie kształtu i wielkości ust

Starzenie się jest nieuchronnym procesem dotyczącym każdego człowieka.

Proces starzenia się ust podobnie jak ogólny proces starzenia się skóry przebiega według ścisłej kolejności. Pierwszym etapem jest odwodnienie, a w konsekwencji utrata objętości i jędrności. W miarę spadku nawodnienia, wargi tracą też kolor. Utrata objętości i jędrności sprawia, że brzegi ust wiotczeją a to pobudza proces powstawania zmarszczek wokół ust, którym już trudniej jest przeciwdziałać.


Możemy pokusić się o stwierdzenie, że podstawowym warunkiem posiadania pięknych ust i ich ochrony przed skutkami upływu czasu jest nawilżenie. Woda jest niezbędna dla utrzymania jędrności skóry i zachowania procesów regeneracyjnych.

Najsilniejszą znaną substancją, która poza wyraźnym wzrostem nawilżenia pozwala na ponowne ukształtowania tkanek śluzówki warg jest kwas hialuronowy.

Dzięki zabiegom z kwasem hialuronowym można powiększyć objętość ust, zmienić delikatnie ich kształt, podnieść opadające kąciki. To zabieg dla osób w różnym wieku. Po zabiegu powiększania usta są pełniejsze, mocniej zarysowane i nawilżone, a twarz nabiera młodszego wyglądu.

Modelowanie lub wypełnianie ust jest czasami problemem estetycznym, szczególnie, gdy wargi są niesymetryczne lub jedna jest nieproporcjonalnie cieńsza.

Zastosowanie kwasu hialuronowego przywraca Pacjentkom piękny uśmiech oraz dobre samopoczucie.

Ze względu na różne oczekiwania, każda Pacjentka jest traktowana inaczej.

Nie zawsze pożądane jest znaczne powiększenie ust. Zazwyczaj w uwydatnieniu ust i zachowaniu ich naturalnego wyglądu wystarczy delikatny retusz.

Jakie są wskazania do korekty ust kwasem hialuronowym?

 • wypełnienie czerwieni warg,
 • zwiększenie objętości warg,
 • modelowanie konturu ust,
 • skorygowanie ich kształtu,
 • wypełnienie drobnych zmarszczek wokół ust,
 • zaakcentowanie brzegów ust,
 • uniesienie kącików ust.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg modelowania ust nie wymaga specjalnych przygotowań.

Jest to jeden z zabiegów, które można wykonać w przerwie na lunch. Kwas hialuronowy używany do powiększania i modelowania ust jest naturalną substancją bardzo zbliżoną do używanej przy wypełnianiu zmarszczek (np. bruzd nosowo–wargowych).

Czy zabieg jest bolesny?

W celu zmniejszenia dyskomfortu stosuje się najczęściej znieczulenie miejscowe w postaci kremu lub iniekcyjne. W większości przypadków zabieg jest właściwie bezbolesny i trwa do około 30 minut.

Kiedy pojawia się efekt i jak długo się utrzymuje?

Po wstrzyknięciu żelu kwasu hialuronowego w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki lub modelując kontur ust.

Efekt jest widoczny natychmiast i utrzymuje się od 6 do 9 miesięcy. Czas ten zależy od indywidualnych cech u danej osoby oraz od rodzaju użytego preparatu.

Okres utrzymywania się efektu początkowego zabiegu można przedłużyć kolejnymi dostrzyknięciami.

Czy są jakieś efekty uboczne po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić reakcje typowe dla każdej iniekcji takie jak: obrzęk, zaczerwienienie i zasinienie, ból i świąd. Może również pojawić się nadmierna wrażliwość na dotyk w miejscu implantacji żelu.

Objawy te ustępują zwykle samoistnie w ciągu 1-3 dni po wstrzyknięciu preparatu.

Jakie są zalecenia po zabiegu?

W dniu zabiegu powinno się unikać intensywnego nagrzewania ciała (sauna, solarium, promienie słoneczne) oraz intensywnego wysiłku fizycznego, a także dotykania i masowania miejsc iniekcji (chyba, że lekarz zadecyduje inaczej).

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Zabiegów nie wykonuje się u Pacjentek:

 • z problemami skórnymi typu zapalnego (jeżeli stany zapalne dotyczą miejsc zabiegu),
 • z aktywnymi infekcjami bakteryjnymi, wirusowymi (np. trądzik, opryszczka) – w takim przypadku pacjentka wymaga wcześniejszego leczenia dermatologicznego,
 • z chorobami układu immunologicznego,
 • w trakcie immunoterapii,
 • z nadwrażliwością na kwas hialuronowy,
 • kobiet w ciąży i karmiących piersią,
 • skłonnością do bliznowacenia (keloidy).

Uwaga!

Trzy dni przed zabiegiem nie należy zażywać aspiryny i stosować leków przeciwzapalnych.Zaufali nam
Socialmedia

© 2014 ESDERM.PL
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: : Web-Profit