7 3333 5555

PL | EN | DE

Toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa (np. Botox, Azzalure) jako jedyna substancja pozwala na redukcję zmarszczek mimicznych działają na ich główną przyczynę powstawania, czyli mięśnie mimiczne. Iniekcje toksyny botulinowej na pewien czas chemicznie blokują połączenia nerwowo-mięśniowe. Impuls nerwowy zostaje zatrzymany i nie dociera do mięśnia, który w ten sposób się nie kurczy.

Toksyna botulinowa to lek i może być wstrzykiwana tylko i wyłącznie przez wykwalifikowanych lekarzy! Aby prawidłowo wykonać zabieg należy posiadać odpowiednią wiedzę z zakresu fizjologii i anatomii oraz być wystarczająco precyzyjnym. Zabieg jest niemal bezbolesny i bardzo krótki, a rezultat utrzymuje się nawet 6 miesięcy. Proces „zanikania” zmarszczek jest stopniowy i trwa do 2 tygodni. Terapia toksyną botulinową to zabieg całkowicie bezpieczny pod warunkiem wykonania go przez wykwalifikowanego lekarza, nie uczulający i nie niosący skutków ubocznych. Czasem po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie.

Zalecane jest powtarzanie wstrzykiwania toksyny botulinowej co 6 miesięcy. Po każdym zabiegu rezultaty mogą utrzymywać się dłużej.

Toksyna botulinowa stosowana jest nie tylko w redukcji zmarszczek. Używa się jej również do leczenia zeza, chorób neurologicznych związanych z nadmiernym napięciem mięśni oraz przy schorzeniach związanych z nadmierną potliwością.

Botox jest szeroko stosowany w usuwaniu zmarszczek:

  • między brwiami (zmarszczki "lwie"),
  • poprzecznych czoła (gładzizny czoła),
  • wokół oczu (kurze łapki),
  • w terapiach łączonych, np. mezobotox.

Czasami, w przypadku bardzo głębokich bruzd, zabieg uzupełnia się przez wypełnienie ich innymi środkami, np. kwasem hialuronowym, hydroksyapatytem wapnia.

Przebieg zabiegu

Botox wstrzykiwany jest za pomocą jednorazowej strzykawki z bardzo cienką igłą. Niewielka ilość toksyny botulinowej jest precyzyjnie umieszczana w kilku miejscach na twarzy. Czas trwania zabiegu to około 15-20 minut (zależnie od liczby punktów iniekcji). Ból jest minimalny.

Po zabiegu:

Bruzdy, zmarszczki w leczonych miejscach całkowicie lub częściowo zanikają, naturalna mimika twarzy pozostaje niezmieniona a wyraz twarzy jest łagodniejszy. Ilość stosowanego środka dla celów estetycznych jest nieporównywalnie niższa od ilości stosowanej dla celów leczniczych, jest zupełnie niegroźna i dobierana przez lekarza w zależności od indywidualnych potrzeb Pacjenta.

Toksyna botulinowa zaczyna działać około 2-3 dni po zabiegu, przy czym końcowy rezultat zaobserwować można po 10 dniach i utrzymuje się do pół roku. Wpływ na to mają indywidualne cechy organizmu. Po 6 miesiącach pierwotna mimika powraca i jest to moment, w którym zabieg należałoby powtórzyć. Jeśli zabieg botoxu nie zostanie powtórzony i tak skóra Pacjentki/Pacjenta będzie wyglądać młodziej, będzie bardziej wypoczęta. Często bruzdy, zmarszczki zostają spłycone - nie marszcząc czoła czy nie używając mięśni odpowiedzialnych za efekt kurzych łapek dajemy skórze „odpocząć”.Zaufali nam
Socialmedia

© 2014 ESDERM.PL
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: : Web-Profit