7 3333 5555

PL | EN | DE

Mezobotox

Mezobotox – co to jest?

Mezobotox nazywany również zabiegiem botox-lift’u to terapeutyczna procedura, połączenie dwóch znanych zabiegów – mezoterapii igłowej oraz toksyny botulinowej (Botox, Azzalure). To jedna z najnowszych metod odmładzania twarzy, stosowana przez lekarzy specjalistów.

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na wykonaniu bardzo płytkich mikroiniekcji przy użyciu bardzo małych dawek toksyny botulinowej w połączeniu z kwasem hialuronowym lub koktajlem zawierającym odpowiednio dobrane dawki witamin, mikroelementów, aminokwasów.

Ostrzykiwane są duże powierzchnie skóry, np. czoło, policzki, strefy wokół ust, szyja, dekolt. Wielopunktowe iniekcje rozcieńczonej toksyny botulinowej w mniejszej dawce niż dawka tradycyjna pozwala na równomiernego rozłożenia preparatu w okolicy poddanej zabiegowi. Dzięki temu uzyskujemy efekt jednolitego wygładzenia na całej powierzchni poddanej zabiegowi. Dodatkowe zastosowanie kwasu hialuronowego, witamin, aminokwasów przyczynia się do nawilżenia, odżywienia i rewitalizacji (odbudowy) skóry na danym obszarze.

Dlaczego mezobotox?

Mezobotox to zabieg powodujący zarówno rewitalizację (odbudowę) skóry, jak i delikatne usunięcie jej defektów. Zmniejsza drobne zmarszczki bez paraliżu mięśni i poprawia ogólny wygląd skóry. Mezobotox to idealne rozwiązanie dla Pacjentów chcących mieć młodszą, bardziej gładką skórę jednak bez wyraźnych i rzucających się w oczy oznak poddania się zabiegom usuwania zmarszczek.

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu?

  • zmęczona i zniszczona skóra- drobne zmarszczki,
  • skóra odwodniona, z drobnymi zmarszczkami,
  • skóra wiotka, mało elastyczna,
  • skóra dojrzała pokryta gęstą siateczką drobnych zmarszczek,
  • okolice nie zalecane do konwencjonalnych zabiegów z wykorzystaniem toksyny botulinowej np. dolna powieka.

Jak długo utrzymuje się efekt działania?

Efekt wygładzenia i poprawy napięcia (po jednym zabiegu) pojawia się po 5-7 dniach i utrzymuje przez około 6 miesięcy. Czas działania preparatów użytych do zabiegu mezobotoxu zależy od indywidualnych cech oraz od trybu życia Pacjenta.

Kiedy skóra traci swoją sprężystość, a zmarszczki zaczynają wracać do swojego naturalnego stanu zabieg można powtórzyć. Warto zwrócić uwagę, że pomimo ustania działania toksyny botulinowej skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem. Jest to zasługa mezoterapii i zastosowanego koktajlu, który rewitalizuje (odbudowuje) skórę.

W jakich okolicach wykonuje się zabieg mezobotoxu?

Zabieg można stosować na twarz, na szyję i dekolt.

Jakich efektów można spodziewać się po zabiegu?

Stosując zabieg mezobotoxu (botox-lift’u) zazwyczaj uzyskujemy zaskakująco dobre efekty m.in.:

  • wygładzenie zmarszczek - nawilżenie,
  • odmłodzenie skóry,
  • efekt wypoczętej twarzy - efekt liftingujący.

Jak należy postępować po zabiegu?

Po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności. Należy jednak unikać stosowania kosmetyków, makijażu, ciężkiego wysiłku fizycznego, a także nie kłaść się przez 12 godzin po iniekcji lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Należy również unikać pocierania lub masowania miejsca iniekcji przez co najmniej 24 godziny po zabiegu.

Mezobotox a inne zabiegi

Mezobotox jest również skuteczny w zakresie poprawy i wzmocnienia efektu innych metod leczenia, takich jak np. wypełnianie zmarszczek statycznych kwasem hialuronowym. Oba zabiegi można wykonywać jednocześnie.

Nie jest wskazane wykonywanie zabiegów z wykorzystaniem fal radiowych, głębokiej podczerwieni lub zabiegów laserowych przez okres kilku kolejnych tygodni. Ich wykonanie może osłabić lub skrócić czas działania preparatu.Zaufali nam
Socialmedia

© 2014 ESDERM.PL
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: : Web-Profit