7 3333 5555

PL | EN | DE

Dermatologia estetyczna

Dermatologia estetyczna zgodnie z decycją Ministra Zdrowia jest obecnie częścią specjalizacji z dermatologii.

To umiejętność lekarska, która narodziła się z potrzeby naszych czasów.

Postęp medycyny sprawił, że ludzie żyją dłużej ciesząc się dobrą kondycją fizyczną i psychiczną. Ponieważ naturalnym dążeniem każdego człowieka jest żyć długo, w dobrym samopoczuciu i dobrze wyglądać, dermatolodzy i lekarze medycyny estetycznej poszukują coraz nowszych i bardziej bezpiecznych rozwiązań, aby sprostać marzeniom Pacjentów o wiecznej młodości.

Zapobieganie defektom estetycznym jest najskuteczniejszym i najtańszym sposobem na przeciwdziałanie przedwczesnemu starzeniu. Objawy starzenia stanowią w naszej kulturze pewne piętno, którym wyróżniała się osoba starsza wśród młodszej i zdrowszej społeczności.

Pacjenci czasem mawiają „...chcę się starzeć z godnością”, ale zapytani o to co oznacza „starzeć się z godnością” nie potrafią odpowiedzieć na to pytanie.

Należy pamiętać, że podstawowym celem medycyny estetycznej jest zapewnienie Pacjentowi wysokiej jakości życia - to znaczy życia w pełni, w dobrej kondycji, aktywności, sprawności fizycznej i umysłowej, możliwość samodzielnego dbania o swoje potrzeby i dawania siebie swoim bliskim.

Aby efekty leczenia były właściwe i osiągnęły zamierzony cel konieczna jest współpraca specjalistów różnych dziedzin medycyny i innych zawodów częściowo pokrewnych np. terapeutów masażu i specjalistów odnowy biologicznej przy znaczącym udziale dermatologów w zakresie diagnostyki i terapii.

Dermatologia estetyczna pomoże jak najdłużej zachować urodę lub odzyskać ją dzięki właściwej diecie, aktywności fizycznej i zabiegom zarezerwowanym dla lekarzy, wykorzystującym m.in. lasery, iniekcje, peelingi i różne specjalistyczne urządzenia (np. do mikrodermabrazji).

Pacjenci gabinetów lekarskich, gdzie wykonywane są profesjonalne zabiegi dermatologii czy medycyny estetycznej są najczęściej w zasadzie zdrowi. Ich problem to brak akceptacji własnego ciała wynikający np. z: nadwagi, cellulitu lub defektów skóry (np. przebarwień, blizn, rozszerzonych naczynek lub zmarszczek).Zaufali nam
Socialmedia

© 2014 ESDERM.PL
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: : Web-Profit